Rozwijasz własną działalność? Może z ostałeś poproszony przez przełożonego by wyposażyć warsztat w nowe stanowiska pracy? Stoisz przed trudnym wyborem pomiędzy tym co jest dobre według producentów, a tym co dobre dla Ciebie! Pamiętaj, że doskonale prosperujące zakłady pracy dążą do stworzenia takich warunków pracy by była ona: bezpieczna, komfortowa i efektywna.
Oto 2 złote zasady, na podstawie których będziesz w stanie określić jakiego stołu ślusarskiego potrzebujesz w swoim warsztacie.
- OKREŚL JAKIE RODZAJE PRAC BĘDĄ NA NIM WYKONYWANE
Jak najdokładniejsze określenie rodzaju prac wykonywanych na danym stanowisku pozwala, na dobranie najodpowiedniejszego stołu ślusarskiego. Jeżeli nasz stół będzie pełnił rolę stołu pod maszynę to jego konstrukcja będzie się znacznie różniła niż w przypadku stołu do regeneracji turbin.
Hipotetyzując, jeżeli zajmujemy się regeneracją turbin to nie potrzebujemy stołu warsztatowego o zwiększonej wytrzymałości, z pewnością nasze oczekiwania spełni jedno ze stanowisk z serii SC-3 producenta mebli przemysłowych RA CONSTRUCTION.
Zobacz stół do warsztatu od polskiego producenta.
Warto zadać sobie również pytanie czy potrzebujemy oświetlenia miejsca pracy i w jaki sposób będziemy obciążać nasz stół. Określenie zakresu wartości oraz przyłożenia obciążeń pozwala konstruktorom RA Construction na tworzenie wydajnych konstrukcji, które spełniają oczekiwania wymagających kontrahentów oraz są znacznie tańsze w wykonaniu.
- NIC NA SIŁĘ! OKREŚL W JAKI SPOSÓB PRACOWNIK BĘDZIE WYKONYWAŁ SWOJĄ PRACĘ
No dobra. Znamy sposób obciążania naszego stanowiska. Rozmieszczenie głównego obciążenia jest w miarę równomierne i wynosi ponad 500 [kg]. Praca pracownika będzie polegała na wybiciu/wbiciu kilku elementów przy pomocy ciężkiego młotka. Stół będzie poddany dodatkowo zmiennym obciążeniom powodowanych przez uderzenia młotem. Na podstawie takich informacji z łatwością można przeprowadzić odpowiednie obliczenia i spawając kilkanaście odpowiednio dobranych profili stworzyć dosłownie produkt dopasowany na miarę. Dodatkowo stawiając sobie pytania, jakich narzędzi będzie potrzebował nasz pracownik oraz co najważniejsze gdzie te narzędzia umieścić by wygodnie i bezpiecznie mu się pracowało pozwala nam stworzyć optymalne stanowisko warsztatowe.
Standardowe rozwiązania, a produkty na zamówienie
Bardzo często producenci wyposażenia przemysłowego w pewien nieformalny sposób zmuszają nas do wyboru rozwiązań zaprojektowanych przez ichniej szych inżynierów. Oferowanie praktycznie tylko oferty standardowej zmusza nas do zakupu czegoś co może, ale nie musi spełniać naszych oczekiwań. Zważając na fakt, że kupno stołu warsztatowego wiąże się z pewnymi kosztami warto samemu dla siebie zagłębić się nad tematem i przemyśleć czego tak na prawdę potrzebujemy. Źle dobrane stanowisko warsztatowe może wiązać się z dodatkowymi kosztami, takimi jak chociażby przeróbki lub co najgorsze ponowny zakup.
Przed zakupem jakiegokolwiek wyposażenia przemysłowego powinniśmy wiedzieć dokładnie w jaki sposób chcemy je wykorzystać. Doskonałym przykładem była realizacja na zamówienie polskiego producenta wyposażenia przemysłowego RA Construction. Klient poprosił o stworzenie stołu do ciężkich prac ślusarskich, który musiał spełniać liczne wymagania określone przez sposób wykonywanej pracy. Żadne z oferowanych standardowych stanowisk na rynku nie spełniało jego oczekiwań. Finalnie, powstało bardzo wytrzymałe, w całości spawane stanowisko, które zostało wyposażone w stalowy blat o grubości 5 [mm] oraz zestaw szafek kontenerowych. Dobra komunikacja i szczera chęć dobrego doradzenia pozwoliła stworzyć produkt dopasowany do potrzeb klienta.
Więcej mebli warsztatowych możesz zakupić w sklepie internetowym PunktMeblowy.pl.